13.10.2016

Jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa – Transparent Data z certyfikatem ISO/IEC 27001

W dniu 4 października 2016 w firmie Transparent Data odbył się z pozytywnym rezultatem audyt certyfikacyjny ISO/IEC 27001, potwierdzający posiadanie funkcjonującego systemu spełniającego jeden z najwyższych międzynarodowych standardów bezpieczeństwa informacji.

Bezpieczeństwo celem nadrzędnym

Wizytujący siedzibę firmy audytor Polskiej Akademii Jakości Cert Sp. z .o.o poddał wnikliwej ocenie system zarządzania bezpieczeństwem danych Transparent Data zarówno od strony technicznej jak i w świadomości wszystkich pracowników. Oba te obszary ocenione zostały bardzo wysoko.

– Najwyższą wartością w branży informacji gospodarczej jest bezpieczeństwo, aktualność i kompletność danych – powiedział Arkadiusz Hajduk, CEO Transparent Data. – Dzięki wysokiej technologii, pozwalającej nam agregować i przetwarzać informacje w czasie rzeczywistym druga i trzecia potrzeba Klientów od zawsze były i są przez nas spełniane. Pierwsza wartość dotycząca bezpieczeństwa musiała być jednak niezależnie zewnętrznie oceniona, by móc mówić, że spełniamy najwyższe międzynarodowe standardy.

Uzyskanie certyfikatu ISO/IEC 27001 plasuje Transparent Data obok największych przedsiębiorstw na rynku takich jak Comarch, Bank Zachodni WBK, Orange czy PKP. Jest to dla tej firmy technologicznej szczególne wyróżnienie, bowiem mało która firma z rodzimego rynku zajmująca się dostarczaniem informacji gospodarczej oraz wdrażaniem narzędzi wspierających analizę informacji dla biznesu poszczycić się może spełnianiem tej normy.

– Zdobycie certyfikatu ISO/IEC 27001 cieszy nas tym bardziej, że stosunkowo niewiele firm w Polsce i w Europie spełnia opisane w niej standardy. Procedura jej uzyskania jest bowiem długa, skomplikowana i wymaga od firmy spełnienia bardzo precyzyjnych wymogów dotyczących systemu identyfikacji zagrożeń oraz zabezpieczeń informacji biznesowych i poufnych. – dodał Arkadiusz Hajduk. – Certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji daje naszym Klientom pewność, że nasza zwinna firma technologiczna Transparent Data przetwarza i przechowuje dane w oparciu o sprawdzone procedury i bierze na siebie obowiązek ciągłego wdrażania najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny ochrony danych.

ISO/IEC 27001 – System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z międzynarodową normą ISO/IEC 27001 stanowi zbiór reguł określający wprowadzenie i udoskonalanie w firmie niezależnie ocenialnego systemu identyfikacji zagrożeń oraz precyzyjnego systemu zabezpieczeń we wszystkich obszarach działalności.

Spełnianie niniejszej normy świadczy o zapewnieniu najwyższej ochrony wszelkich danych biznesowych oraz poufnych, a tym samym minimalizacji ryzyka, że uzyska do nich nielegalny dostęp osoba nieupoważniona. Wdrożenie certyfikatu równoznaczne jest m.in. z przejściem specjalnych szkoleń, wyznaczeniem audytorów wewnętrznych, administratora systemów informatycznych oraz administratora zintegrowanych sestymów bezpieczeństwa czy wszczepieniem w kulturę firmy konkretnych ścieżek postępowania w sytuacjach budzących choćby cień alarmu.

– By wytłumaczyć najprościej wagę normy 27001 w obszarze informacji gospodarczej możemy przyrównać firmy dostarczające Business Information do mennicy – tłumaczy dalej Arkadiusz Hajduk. – Każda firma dostarcza na rynek informacje gospodarcze, czyli złoto. Te bardziej świadome firmy starają się zwiększyć bezpieczeństwo swoich Klientów i swoje własne zachowując szczególne środki ostrożności, takie jak ochrona konwoju lub dodatkowe zamykania na szyfry. ISO 27001 w tym porównaniu to oddział specjalny oraz gruby 15mm łańcuch z trzema kłódkami – jedną na szyfr, drugą na odcisk palca a trzecią na to, co akurat zjadłeś na śniadanie.

Certyfikat i wymogi jego uzyskania ustalone zostały przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO z ang. The International Organization for Standardization), która stanowi obecnie największą na świecie pozarządową organizację ustanawiającą biznesowe standardy oraz Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC z ang. International Electrotechnical Commission), będącą najbardziej znaną globalną organizacją opracowującą normy z zakresu technologii. Standardy przygotowywane przez te jednostki stanowią podstawę norm krajowych oraz odniesienie dla kontraktów i przetargów międzynarodowych.

transparent-data-certyfikat-bezpieczenstwa-iso-27001-small

 

***

Transparent Data to zwinna i szybka firma technologiczna, będąca ekspertem w dziedzinie projektowania i wdrażania efektywnych narzędzi wspierających analizę informacji biznesowej. Tym, co przyczyniło się do sukcesu firmy na rynku są wysoka technologia, pozwalająca agregować dane gospodarcze z wielu jawnych, publicznych źródeł w czasie rzeczywistym i pokazywać ją w przejrzystej, funkcjonalnej formie oraz nowoczesne myślenie przejawiające się w zorientowaniu na Klienta. W ofercie firmy znajduje się szeroki zakres usług polegających na dostarczaniu aktualnych, wiarygodnych i kompletnych informacji o każdej firmie i każdym przedsiębiorcy. Jednym z jej produktów jest innowacyjna platforma informacji gospodarczej Prześwietl.pl.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Dotacje na innowacje Inwestujemy w Waszą Przyszłość