21.04.2017

Metamorfoza Prześwietl.pl – nowe oblicze wygody

21.04.2017 roku w Sieci pojawiła się nowa, udoskonalona wersja doskonale znanej na naszym rynku platformy informacji gospodarczej Prześwietl.pl. Możliwość szybkiego pobierania z jednego miejsca odpisów KRS, potwierdzeń aktywnego statusu VAT, raportów handlowych oraz sprawozdań finansowych, ulepszona o podpowiedzi wyszukiwarka firm i osób, bardziej przejrzysty interfejs i czytelniejsze, zapewniające jeszcze szybszą weryfikację profile podmiotów gospodarczych –  oto całkowicie nowy wymiar wygody oferowany przez flagowy produkt polskiej firmy technologicznej Transparent Data.

Co się zmieniło

Jak każdy produkt projektowany z myślą o i dla użytkowników, również i na Prześwietl.pl wprowadzone zmiany podyktowane zostały przede wszystkim ewolucją potrzeb dzisiejszego biznesu.

Wychodząc naprzeciw zmianom w biznesie, które dążą do optymalizacji procesów i wyeliminowania poświęcania czasu na zbędne, monotonne czynności, stworzyliśmy platformę one-stop-shopping, gdzie w jednym wygodnym miejscu użytkownik może jednocześnie zweryfikować kontrahenta sprawdzając jego powiązania i aktualne rejestry podstawowe, pobrać jego aktualny odpis KRS, status VAT, zakupić raporty handlowe i sprawozdania finansowe, a nawet dodać go do monitoringu, dzięki czemu w przyszłości automat poinformuje go o każdej zmianie w statusie danej firmy. – opowiada o idei stojącej za metamorfozą Prześwietl.pl jeden z jej pomysłodawców, CEO Transparent Data, Arkadiusz Hajduk. – Nowa wersja Prześwietl.pl to nie tylko synonim jeszcze łatwiejszej i szybszej pracy, ale przede wszystkim całkowicie nowe oblicze wygody, ponieważ bez konieczności opuszczania interfejsu i przeszukiwania kilkudziesięciu źródeł rejestrowych, użytkownik otrzymuje natychmiastowy dostęp do informacji, która w danym momencie go interesuje. A my, przyzwyczajeni w dobie Internetu do możliwości wyszukania każdego newsa i informacji tu i teraz, powiedzmy sobie szczerze, nie lubimy czekać.  

Oto najważniejsze z wdrożonych zmian:

  • więcej dostępnych dokumentów – oprócz raportów handlowych i odpisów KRS pod każdym z profili firm znajdziemy również potwierdzenia aktywnego statusu VAT oraz sprawozdania finansowe. W ten sposób wszystkie niezbędne w procesie weryfikacji kontrahentów dane umieszczone są zawsze wygodnie w jednym miejscu, kiedy tylko tego potrzebujemy,

 

1-przeswietl-dostepne-dokumenty

 

  • czytelniejsze profile firm – zmianie uległ również podstawowy widok firm, tak aby prześwietlanie kontrahentów było jeszcze łatwiejsze i szybsze. Tym, co znajdziemy obecnie tuż po wejściu na interesujący nas profil to: podstawowe dane rejestrowe, takie jak numery NIP, KRS i REGON, sposób reprezentacji, adres, osoby kluczowe (zarząd, rada nadzorcza, prokura, akcjonariat, udziałowcy, beneficjent rzeczywisty) oraz interaktywną grafikę powiązań osobowo-kapitałowych pozwalającą szybko przełączać się między firmami zależnymi i osobami pozostającymi z nimi w relacjach,

 

2-przeswietl-profil-firmy

  • łatwiejszy dostęp do kluczowych elementów – aby interfejs był jeszcze bardziej przejrzysty, na pierwszy widok wyciągnięto pięć sekcji ułatwiających nawigację i pracę z platformą. Teraz tuż pod wyszukiwarką zlokalizujemy nie tylko zakładkę Twoje dokumenty z listą pobranych dokumentów gospodarczych, ale również i Ostatnio przeglądane (listę ostatnio odwiedzonych profili firm i osób), Monitorowane podmioty (listę podmiotów, które obserwujemy wraz z informacjami o ostatnich zmianach w ich rejestrach) oraz zakładki Twój abonament oraz Ustawienia usprawniające zarządzanie kontem,

3-przeswietl-profil-firmy

  • udoskonalona o podpowiedzi wyszukiwarka firm i osób – w nowej wersji wyszukiwarki nie tylko możemy wyszukiwać konkretne podmioty poprzez wpisanie w okno ich nazwy, numeru KRS, NIP, REGON lub PESEL, nazwy miasta czy domeny internetowej (w zależności od informacji jakie już posiadamy lub na podstawie których jest nam wygodniej wyszukiwać), ale i już automatyczne podpowiedzi zawierają kluczowe do identyfikacji szczegóły, takie jak forma prawna i numery rejestracyjne, co znacznie przyspiesza pracę.

4-przeswietl-wyszukiwarka

 

Nowy wizerunek

Oprócz zmian w interfejsie produktu, metamorfoza objęła również logo i identyfikację wizualną.

Rebranding miał na celu odświeżenie i unowocześnienie brandu zgodnie z panującym obecnie trendem prostoty i minimalizmu. Nowe logo Prześwietl.pl nadal opiera się na motywie oka, jednak zamiast dotychczasowego kolorowego diagramu, w jego konturze znajdziemy lupę kojarzącą się z czynnościami sprawdzania, wyszukiwania i zagłębiania się w dane. Źrenica zamieszczona w jej środku dodatkowo wzmacnia ideę “prześwietlania” przedsiębiorstw i przedsiębiorców.

przeswietl_zmiany_logo

Mniej w nowym logo Prześwietl.pl znaczy więcej – mówi o procesie rebrandingu, A. Hajduk. – W świecie Business Information umiejętność upraszczania zawiłych relacji, tak by, to co niezbędne mogło łatwo i szybko przemówić, świadczy o stopniu inteligencji i zaawansowania technologicznego firmy. Stąd prostota nie jest dla nas punktem startowym, a ostateczną formą doskonałości, do której dążymy.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Dotacje na innowacje Inwestujemy w Waszą Przyszłość