Podziel się


20.09.2017

Bezpieczeństwo zaczyna się u podstaw

Bezpieczeństwo nie wydarza się ot tak po prostu przez przypadek. Bezpieczeństwo trzeba przygotować w oparciu o spójność wielu elementów, wdrożyć i co najważniejsze – aktualizować. O tym mówi najnowasza kampania edukacyjna Centrum Danych Beyond.pl „Bezpieczeństwo zaczyna się u podstaw”, do której jako eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa aplikacji zaproszono Transparent Data.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na jednoczesną dbałość o sześć podstawowych elementów bezpieczeństwa IT: bezpieczeństwo infrastruktury, backup danych, cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo danych osobowych, bezpieczeństwo aplikacji oraz czynnik ludzki.

bezpieczeństwo-zaczyna-się-u-podstaw-kampania-beyond

Całość akcji wspiera szereg filmów edukacyjnych, opowiadających o poszczególnych filarach zapewnienia ciągłości działania, wśród których znajdziemy również wypowiedź CTO Transparent Data, Łukasza Gajosa na temat bezpieczeństwa aplikacji.

Opowiada on w nim o dobrych praktykach w tworzeniu i aktualizowaniu aplikacji, takich jak testowanie narzędzi zgodnie z listą OWASP czy regularnym przeprowadzaniu pentestów.

Więcej o akcji oraz wszystkie materiały edukacyjne znaleźć można na dedykowanej kampanii stronie internetowej http://security.beyond.pl/ .

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Dotacje na innowacje Inwestujemy w Waszą Przyszłość