Case study 1

Grupa funduszy inwestycyjnych

Problem biznesowy: przyspieszyć proces podejmowania decyzji i zyskać możliwość monitoringu inwestycji Rozwiązanie: Klient korzysta z platformy Prześwietl, by pogłębić analizę wartości inwestycji. Sprawdza nie tylko konkretne firmy ale i pojedynczych przedsiębiorców, ich zaangażowanie historyczne i obecne w innych firmach, a także kondycję tych firm. Dzięki temu, nasz Klient świadomie decyduje z kim robi biznes, minimalizując ryzyko błędnej inwestycji. Wykorzystuje również pozyskane w raportach handlowych informacje do negocjowania bezpieczniejszych i dogodniejszych dla siebie warunków współpracy. Co więcej, dzięki funkcji monitoringu firm i przedsiębiorców, zyskał stałą kontrolę nad podmiotami inwestycji - wszystkie powiadomienia o zmianach w zarządzie czy informacje o zadłużeniu otrzymuje w postaci alertów bezpośrednio na zarejestrowany adres email.

Case study 2

Firma windykacyjna

Problem biznesowy: brak dostatecznych informacji o innych firmach zarejestrowanych na konkretnego dłużnika oraz rzeczywistych osobach kluczowych w zadłużonym przedsiębiorstwie Rozwiązanie: dzięki innowacyjnej wyszukiwarce powiązań danych z KRS i CEIDG, Klient ma natychmiastowy wgląd w całokształt działalności i widzi wszystkie zmieniające się w rejestrach dane (np. nowe firmy zakładane pod tym samym adresem czy na powiązane osoby). Dzięki raportom handlowym z Prześwietl.pl, od razu ma dostęp do wszystkich numerów kont bankowych i adresów. Skutkuje to w rezultacie podniesieniem efektywności egzekucji należności.

Case study 3

Firma ubezpieczeniowa

Problem biznesowy: brak zasobów ludzkich i czasowych, by wystarczająco szybko i trafnie podejmować decyzje biznesowe Rozwiązanie: zważywszy na fakt, że platforma informacji gospodarczej Prześwietl.pl działa 24/h a wszystkie agregowane na niej dane aktualizowane są natychmiastowo dzięki technologii, Klient ma pewność że generowane poprzez platformę raporty handlowe zawierają wszystkie ostatnie zmiany, a na dostęp do nich nie musi czekać. Wystarczy, że zaloguje się na swoje konto internetowe z komputera, tabletu czy smartphone’a. Co ocenia jako najbardziej przydatne, to łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych mu informacji gospodarczych w jednym miejscu - Prześwietl.pl przetwarza bowiem dane z dużo większej ilości źródeł niż standardowo jest to przyjęte w branży, przyśpieszając procesy decyzyjne swoich użytkowników. KRS, CEIDG, GUS, PARP, KNF, WHOIS, UZP, KRD, Monitor Sądowy i Gospodarczy, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Urząd Regulacji Energetyki czy prywatne giełdy długów - to tylko niektóre z źródeł z jakich pobiera informacje gospodarcze Prześwietl.pl .

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Dotacje na innowacje Inwestujemy w Waszą Przyszłość