Poniżej znajdziesz listę źródeł informacji o firmach, z których pozyskujemy dane do naszych rozwiązań wraz z ich szczegółowym opisem. Są to zarówno państwowe rejestry firm, jak i dodatkowe źródła
Krajowy Rejestr Sądowy KRS to baza firm Ministerstwa Sprawiedliwości, w której zarejestrowane są wszystkie polskie firmy poza jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi i spółkami cywilnymi. W rejestrze firm KRS znajdziemy podstawowe dane rejestrowe, finansowe, zaległości spółek akcyjnych, sp. z o.o. oraz komandytowych, oddziałów zagranicznych, fundacji i stowarzyszeń.
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej CEIDG to ogólnopolska baza przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze oraz wspólników spółek cywilnych osób fizycznych. W rejestrze firm CEIDG znajdują się zatem tylko i wyłącznie wpisy osób fizycznych, prowadzących biznes w Polsce. Dane o wszystkich pozostałych firmach przechowuje KRS.
Prowadzona przez Główny Urząd Statystyczny GUS baza REGON to krajowy rejestr urzędowy podmiotów gospodarki narodowej, w którym każdej nowo zarejestrowanej firmie w Polsce przydzielany jest numer porządkowy oraz PKD (kod klasyfikacji działalności gospodarczej, na podstawie którego rozpoznajemy branżę, w której działa dana firma). Źródło udostępnia także listy oddziałów danej firmy.
Monitor Sądowy i Gospodarczy MSiG to oficjalna witryna prowadzona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zapewnia dostęp do listy upadłości podmiotów i upadłości konsumenckich – ich danych, informacji o sądzie i sygnaturach postępowania, długości okresu do działania oraz pełnej treści ogłoszenia.
Zwany potocznie Białą Listą elektroniczny Wykaz Podatników VAT Ministerstwa Finansów to ogólnopolska baza wszystkich podmiotów zarejestrowanych i niezarejestrowanych w VAT. Zawiera m.in. takie istotne dla księgowości dane jak status VAT podatnika oraz numery firmowych rachunków bankowych.
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych CRBR to prowadzony przez Ministerstwo Finansów ogólnopolski system, w którym rejestrowani są beneficjenci rzeczywiści, czyli osoby fizyczne sprawujące bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółkami.
Urząd Zamówień Publicznych UZP prowadzi Portal Centralny Biuletyn Zamówień Publicznych BZP, w którym przechowywane są wszystkie wyniki ogłoszonych w Polsce przetargów – dane wygrywającego, zamawiającego, kwoty i daty.
Rejestry i wykazy Urzędu Regulacji Energetyki URE gromadzą informacje o wszystkich przedsiębiorstwach energetycznych posiadających koncesję w zakresie paliw ciekłych oraz w zakresie innym niż paliwa ciekłe.
Z rejestrów prowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów UOKiK pobieramy informacje o tym, czy dany podmiot gospodarczy stanowi przedmiot decyzji UOKiK oraz czy zapadł wyrok w jego sprawie.
Rejestr zbiorów danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA gromadzi informacje dotyczące specjalnych licencji i koncesji na wykonywanie działalności gospodarczych.
Lista ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego KNF informuje o podejrzeniu popełnienia przez daną firmę przestępstwa z art. 171 ust. 1–3 ustawy Prawo bankowe.
Z oficjalnej strony internetowej Komisji Europejskiej pobieramy wszystkie informacje o dotacjach uzyskanych przez polskie firmy ze środków unijnych UE.
Prowadzony przez Ministerstwo Cyfryzacji serwis Dane.gov.pl realizuje cel Centralnego Repozytorium Informacji Publicznej i udostępnia m.in. dane o firmach, będących beneficjentami funduszy europejskich.
Centralna Informacja Ksiąg Wieczystych CIKW to informatyczny system Ministerstwa Sprawiedliwości, pozwalający na przeglądanie treści ksiąg wieczystych wraz ze wzmiankami dokonywanymi przez właściwy sąd.
Prowadzony przez UOKiK System Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej SUDOP pozwala zweryfikować firmy, które skorzystały ze środków pomocowych typu Tarcza Antykryzysowa, pomoc de minimis itp.
Platforma internetowa Giełda-długów.net stanowi jedną z najpopularniejszych i największych ogólnopolskich baz wierzytelności. Jej zaletą jest zarówno aktualność danych dłużników, jak i sam wolumen (kilkadziesiąt tysięcy wierzytelności o łącznej wartości setek milionów złotych).
Internetowa giełda długów dlugi.info to jeden z największych serwisów umożliwiających handel wierzytelnościami w Polsce. Rozmaici przedsiębiorcy wystawiają za jej pośrednictwem niezapłacone faktury, niespłacone pożyczki i zasądzone długi – dane, które zamieszczamy w raportach oceny ryzyka współpracy.
Biura Informacji Gospodarczej (tzw. BIG) to jedyne ustawowo określone w Polsce instytucje gromadzące i udostępniające informacje o nierzetelnych dłużnikach. Robią to odpłatnie. Jeśli posiadasz z nimi umowę lub planujesz takową, możemy zintegrować dla Ciebie ich dane z naszymi lub Twoimi.
Oficjalne strony internetowe firm stanowią potwierdzenie zgłoszonych w rejestrach informacji o podmiocie oraz służą jako dodatkowe źródło danych teleadresowych.
Mapy Google to internetowy serwis, który pozwala wyszukać konkretne adresy i podejrzeć w panoramicznych widokach ulic Street view jak naprawdę wygląda siedziba firmy. Zrzuty ekranu ze zdjęciem adresów firmowych zamieszczamy m.in. w naszych raportach handlowych.
Samodzielnie stworzona przez Transparent Data lista osób zajmujących eksponowane stanowiska polityczne (PEP) w Polsce została opracowana na podstawie publicznych rejestrów i baz danych. Zawiera takie dane jak imię i nazwisko, stanowisko wraz z kategorią funkcji sugerowaną przez Ustawę AML, datę urodzenia oraz okres kadencji.
Aktualnie największa ogólnoświatowa lista PEP, Every Politician, zawiera dane o ponad 78 tysiącach polityków z 233 państw. Baza istnieje za sprawą brytyjskiej spółki mySociety i jest częścią ich charytatywnego projektu UK Citizens Online Democracy.
Automatycznie agregowane dane z repozytorium CIA Factbook World Leaders Chiefs of State and Cabinet Members of Foreign Governments stanowią jedną z najbardziej renomowanych źródeł informacji o osobach zajmujących eksponowane stanowiska polityczne. CIA aktualizuje swój spis co tydzień.
Baza danych LittleSis, stanowiąca projekt Public Accountability Initiative, gromadzi informacje o politykach i ich biznesowych powiązaniach. Bazuje na rządowych rejestrach i artykułach pojawiających się w prasie.
Jedna z największych międzynarodowych list PEP Rulers.org zawiera dane głów państw, szefów rządów, ministrów i liderów partii politycznych wszystkich krajów na świecie.
Coe Parliamentary Assembly to spis wszystkich eksponowanych politycznie osób, aktualnie i historycznie pełniących obowiązki w Radzie Europy. W jej skład wchodzą reprezentanci 47 krajów europejskich.
Lista Members Of EU Parliament gromadzi dane o wszystkich członkach Parlamentu Unii Europejskiej (tzw. MEPs). Obecnie znajduje się na niej 751 polityków z 28 państw.
Lista PEP prowadzona przez Centralny Bank Urugwaju stanowi spis wszystkich polityków tego kraju, począwszy od członków rządu, po burmistrzów i sędziów trybunału.
Ogólnoświatowa baza PEP World Presidents gromadzi informacje o wszystkich prezydentach, premierach, dyktatorach, królach i liderach państw.
Common Foreign and Security Policy (CFSP) of the European Union (Sanctions EU) to skonsolidowana lista osób, grup i podmiotów objętych sankcjami finansowymi Unii Europejskiej.
Consolidated United Nations Security Council Sanctions List to lista sankcji Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) prowadzona przez jej Radę Bezpieczeństwa.
Consolidated List of the National Belgian List and of the List of European Sanctions to baza danych prowadzona przez Federalną Służbę Publiczną Belgii.
HM Treasury (HMT) Financial sanctions: Consolidated List of Targets to na bieżąco aktualizowa, scyfryzowana lista sankcji Wielkiej Brytanii, prowadzona przez jej rząd.
Aktualna lista sankcyjna rządu Wielkiej Brytanii, na której znajdują się wszystkie podmioty powiązane z terroryzmem i finansowaniem terroryzmu.
Na bieżąco aktualizowana lista dyrektorów podmiotów gospodarczych w Wielkiej Brytanii, którzy zostali zdyskwalifikowani z uwagi na niewłaściwe postępowanie. Listę prowadzi Służba ds. Niewypłacalności, podlegająca Departamentowi Biznesu, Energetyki i Strategii Przemysłowej (BEIS).
Liste Unique de Gels de la Direction générale du Trésor to lista sankcji nałożonych przez Francję, prowadzona przez Dyrekcję Generalną Skarbu Państwa.
The Consolidated List Australii to lista wszystkich osób i podmiotów podlegających ukierunkowanym sankcjom finansowym lub zakazom podróżowania. Prowadzi ją Departament Spraw Zagranicznych i Handlu.
Office of the Superintendent of Financial Institutions (OSFI) Anti-terrorism Financing List to oficjalna lista sankcji Kanady prowadzona przez rządową agencję federalną.
Specially Designated Nationals And Blocked Persons List (U.S. Treasury) to publikowana przez OFAC lista “specjalnie wyznaczonych obywateli” (SDN) – osób, grup i podmiotów, takich jak terroryści i handlarze narkotyków.
Foreign Sanctions Evaders (FSE) List (U.S. Treasury) to publikowana przez OFAC lista zagranicznych osób i podmiotów, które spowodowały naruszenie amerykańskich sankcji wobec Syrii lub Iranu zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym 13608.
Sectoral Sanctions Identifications (SSI) List to publikowana przez OFAC lista osób działających w sektorach rosyjskiej gospodarki zidentyfikowanych przez Sekretarza Skarbu zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym 13662.
Non-SDN Palestinian Legislative Council (NS-PLC) List to publikowana przez OFAC lista członków Palestyńskiej Rady Legislacyjnej (PLC), którzy zostali wybrani do PLC na partyjnej liście Hamasu, FTO, SDT lub SDGT.
The List of Foreign Financial Institutions Subject to Correspondent Account or Payable-Through Account Sanctions (poprzednio OFAC Part 561 List) to lista zagranicznych instytucji finansowych podlegających sankcjom USA.
Non-SDN Iranian Sanctions Act (NS-ISA) List to prowadzona przez OFAC lista specjalnie wyznaczonych obywateli i osób zablokowanych za pomocą znacznika identyfikacyjnego (ISA), podlegającym sankcjom wobec Iranu.
List of Persons Identified as Blocked Solely Pursuant to Executive Order 13599 (the 13599 List) to lista osób zidentyfikowanych jako zablokowane wyłącznie zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym 13599 rządu USA.
Rozwiązania Transparent Data pomagają zrozumieć dane i zautomatyzować czasochłonne procesy weryfikacji firm i przedsiębiorców. Sprawdź, w jaki sposób nasza technologia i znajomość rynku informacji mogą wspomóc Twoją organizację.
Software