API REGON

Baza REGON GUS po API dla biznesu

Szukasz niezawodnego API REGON, które sprawi, że weryfikacja firmy oraz procesy KYC KYB będą dokładniejsze i szybsze? Zapoznaj się z naszą usługą spod znaku RegTech. Baza REGON GUS to jeden z najważniejszych publicznych rejestrów w Polsce i jedyny, który dzięki informacjom o PKD pozwala dowiedzieć się w jakiej branży działa dane przedsiębiorstwo.

API REGON - zawsze aktualne informacje gospodarcze z bazy GUS REGON

Baza REGON GUS to krajowy rejestr zawierający informacje gospodarcze, w którym znajdują się wpisy na temat podmiotów gospodarki narodowej w Polsce. Rejestr REGON prowadzony jest przez Główny Urząd Statystyczny, szerzej znany pod skrótem GUS. Nasze API REGON dla biznesu daje natychmiastowy dostęp do całej bazy, pozwalając przeprowadzić szybki wywiad gospodarczy - potwierdzić numer REGON, zweryfikować numery PKD firmy, a także sprawdzić czy spółka cywilna istnieje.

Informacje o jakich podmiotach znajdują się w bazie GUS REGON?

Baza internetowa REGON zawiera informacje gospodarcze o podmiotach gospodarki narodowej, czyli o:

 • Osobach prawnych (polskie firmy z KRS, takie jak m.in. spółki akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością)
 • Spółkach cywilnych
 • Jednostkach organizacyjnych, które nie posiadają osobowości prawnej
 • Osobach fizycznych, które prowadzą działalności gospodarcze CEIDG
 • Jednostkach lokalnych, które zostały zgłoszone przez jednostki prawne

Dzięki usłudze API REGON Transparent Data dane rejestrowe z oryginalnego źródła GUS REGON dostarczane są do Twojego wewnętrznego systemu CRM, ERP czy innego oprogramowania bez limitów, w pełni bezpiecznie i w sposób pozwalający zautomatyzować pracochłonne, ręczne wyszukiwanie.

Jakie dane gospodarcze zwraca API REGON Transparent Data?

Za pośrednictwem API REGON dla biznesu dostarczamy zarówno aktualne dane rejestrowe, które przetwarza baza REGON GUS, jak i dane historyczne. Aby odpytać o daną firmę, należy posłużyć się jej indywidualnym identyfikatorem rejestrowym, czyli numerem REGON lub numerem NIP.

Decydując się na wdrożenie API REGON od dostawcy informacji gospodarczej Transparent Data zyskujesz gwarancję ciągłości działania usługi nawet gdy baza REGON GUS ma przerwy techniczne.

Dane, które zwraca API REGON przesyłane są w formacie JSON i są to m.in.:

 • Numer REGON oraz numer NIP
 • Numer KRS (jeśli podmiot gospodarczy go posiada)
 • Pełna nazwa firmy
 • Status firmy
 • Forma prawna
 • Główny numer PKD oraz dodatkowe PKD
 • Dokładne dane adresowe siedziby podmiotu
 • Data powstania wpisu, zaistnienia zmiany czy wykreślenia z GUS REGON
 • Wskazanie czy podmiot został zarejestrowany w KRS czy w CEIDG
 • Data powstania firmy, jej wznowienia, zawieszenia, wykreślenia lub zamknięcia
 • Imię i nazwisko właściciela
 • Forma własności
 • Informacje o wspólnikach
 • Data orzeczenia o upadłości
 • Numer telefonu, faksu i adres mailowy
 • Adres strony www
 • Wszelkie informacje o zmianach w rejestrze
 • Podmioty gospodarcze figurujące pod tym samym numerem NIP

W ofercie mamy też metodę API KRS CEIDG REGON

Co więcej, jeżeli zdecydujesz się również zakupić z naszej oferty API KRS i API CEIDG, otrzymasz dodatkowe API KRS CEIDG REGON, pozwalające zweryfikować podmiot gospodarczy jednym zapytaniem od razu w tych trzech rejestrach biznesowych.

Kody PKD z GUS REGON pomogą Ci dowiedzieć się, czym rzeczywiście zajmuje się dana polska firma

Wszystkie polskie firmy mają obowiązek zarejestrować się w GUS REGON, podając przy tym główny kod PKD działalności oraz kody dodatkowe. To właśnie - dla przykładu - PKD 49.41.Z wskazuje, że dane przedsiębiorstwo zajmuje się transportem drogowym różnego rodzaju towarów.

Baza REGON GUS to również rejestr, gdzie znajdziesz spółki cywilne

Rejestr spółek cywilnych jako taki w Polsce nie istnieje. Stąd chcąc sprawdzić czy dana spółka cywilna nie jest firmą-widmo zajrzeć należy do CEIDG, gdzie widnieją wpisy wspólników spółki oraz właśnie do bazy GUS REGON. Każda spółka cywilna musi mieć bowiem indywidualny numer REGON, co oznacza, że API REGON pozwala również zweryfikować właśnie ten rodzaj przedsiębiorstw.

Przyspiesz onboarding nowego Klienta z API REGON

API REGON można wykorzystać również w celu przyspieszenia procesu rejestracyjnego nowych klientów B2B. Wstępna ocena ryzyka biznesowego i weryfikacja zgodności danych rejestrowych firmy odbywa się wówczas automatycznie. W momencie rejestracji klienta B2B wpisujesz tylko numer rejestrowy firmy, a imię i nazwisko, adres oraz pozostałe podstawowe dane rejestrowe zostają w mig dostarczone do systemu.

Jedno API REGON dla wielu działów w Twojej firmie

Onboarding klientów to nie jedyny proces w firmie, w którym automatyzacja procesów biznesowych dzięki informacjom gospodarczym z bazy GUS REGON daje szybkie i wymierne korzyści. Z danych z bazy REGON korzystają działy compliance KYC KYB, które nie chcą tracić czasu na powolne, ręczne sprawdzanie firm oraz działy controllingu. Z uwagi na informacje o kodach PKD firm, baza REGON stanowi również doskonałe źródło danych do raportów branżowych i podstawę wspomagającą pozyskiwanie leadów B2B.

Twoim pracownikom nieustannie brakuje czasu na weryfikację kontrahentów lub utrzymywanie aktualności baz danych? Transformacja cyfrowa to kierunek, na który stawia Twoja organizacja? Chcesz podwyższyć bezpieczeństwo? API REGON od naszego data software house wspiera terminowe, rzetelne realizowanie zadań setek pracowników największych polskich przedsiębiorstw. Rozwiązania RegTech istotnie usprawniają zarządzanie ryzykiem.

Wypróbuj automatyczne pobieranie danych z GUS REGON przez API REGON dla biznesu

Zainwestuj w rozwiązania RegTech, które pozwalają na przyspieszenie rozwoju poprzez automatyzację procesów biznesowych. Z API REGON Transparent Data możesz zapomnieć o konieczności żmudnego przeszukiwania bazy REGON w celu zweryfikowania fim lub pozyskania podstawowych danych rejestrowych. Sprawdź naszą ofertę i bezpieczeństwo, które daje solidny endpoint danych gospodarczych.

Zapytaj o API REGON i dowiedź się w jaki sposób Twoja firma może zacząć z niego korzystać