Biała Lista w Data Integrator

Weryfikacja kontrahenta VAT

Moduł Biała Lista rachunków bankowych w Data Integrator to narzędzie dla działów księgowych i compliance KYC KYB. Pozwala masowo sprawdzać przynależność rachunków bankowych do numerów NIP i poprawność danych transakcyjnych zgodnie z zasadami, które wyznacza należyta staranność. Tutaj sprawdzisz też status VAT na dany dzień i właściwość Urzędu Skarbowego.

Narzędzie, dzięki któremu Biała Lista rachunków bankowych może zostać sprawdzona nawet 15 tys. razy w 1h

Weryfikacja kontrahenta VAT w wykazie Biała Lista rachunków bankowych pozwala uchronić firmę przed utratą prawa do odliczenia VAT i uniknąć konieczności poniesienia odpowiedzialności solidarnej za zaległości sprzedawcy w podatku VAT. Jednakże dla dużych i średnich firm ręczne sprawdzenie każdego klienta na Białej Liście to syzyfowa praca, na którą brakuje czasu i ludzkich zasobów.

Rozwiązaniem tego problemu jest moduł Biała Lista kont bankowych w nowoczesnym narzędziu RegTech Data Integrator. Jest to platforma danych dostępna online, która agreguje rozmaite informacje gospodarcze. Jednym z jego źródeł danych jest Biała Lista rachunków bankowych. Co istotne, moduł Biała Lista działa bez limitu, jakie daje oficjalne, rządowe API Biała Lista - dzięki naszemu rozwiązaniu nie musisz martwić się limitem 300 wyszukań na godzinę. W Data Integrator możesz sprawdzić do 15 tysięcy podmiotów w godzinę. Co więcej, możesz to zrobić masowo za jednym kliknięciem.

Biała Lista rachunków bankowych, numerów NIP i US - szczegółowe możliwości narzędzia

Poprzez narzędzie dla biznesu Data Integrator możesz zweryfikować dane w wykazie Biała Lista kont bankowych na kilka sposobów:

  • Potwierdzić przynależność rachunków bankowych i numerów NIP polskich firm (weryfikacja zgodności danych kontrahenta VAT)
  • Odpytać o konta bankowe po numerze NIP (jaki rachunek widnieje w wykazie Biała Lista?)
  • Odpytać o numer NIP po numerze rachunku (jaka firma posiada ten rachunek?)
  • Sprawdzić adres Urzędu Skarbowego po numerze NIP
  • Zweryfikować status VAT firmy (aktualny i historyczny na wybrany dzień)

Możesz np. zaimportować plik CSV z dowolną liczbą par numerów NIP i rachunków bankowych, aby sprawdzić tysiące swoich kontrahentów automatycznie w sposób masowy.

Jaki zwrot z inwestycji daje taka automatyzacja procesów z modułem Biała Lista w Data Integrator?

  • Dzięki możliwości masowej weryfikacji zgodności numerów NIP i kont bankowych na Białej Liście przyspieszysz wykonywanie bieżących transakcji.
  • Możesz zyskać większą kontrolę nad procesem ubiegania się o ulgi, które pozwolą Ci odzyskać VAT od niezapłaconych w terminie faktur.
  • Jeden z klientów naszego data software house zdołał odebrać nawet 750 tys. zł w skali roku z tego tytułu.

Dlaczego weryfikacja kontrahenta VAT z modułem Biała Lista rachunków bankowych się opłaca?

Moduł Biała Lista kont bankowych na platformie danych Data Integrator wspomaga automatyzację procesów weryfikacji firm i kontrahentów. To przydatne narzędzie RegTech pomaga trzymać się zasad, które wyznacza należyta staranność w VAT, więc najwięcej na nim zyskają działy compliance KYC KYB oraz księgowe.

Moduł Biała Lista rachunków bankowych umożliwia szybkie gromadzenie dokumentacji i całkowicie niweluje konieczność manualnej weryfikacji firm w wykazie Biała Lista kont bankowych. Ułatwia też pozyskanie adresu właściwego Urzędu Skarbowego. Platforma danych Data Integrator pozwala na mądre zarządzanie ryzykiem.

Automatyzacja procesów w dziale księgowym dzięki modułowi Biała Lista podatników VAT

Jak uchronić się przed sankcjami i nie stracić prawa do odliczenia VAT, ale zrobić to bez konieczności zatrudniania nowych pracowników? Należyta staranność w VAT to wszak pracochłonne zajęcie. Działy księgowe doskonale wiedzą, że jedynym skutecznym sposobem jest szybka weryfikacja kontrahenta VAT, która odbywałaby się automatycznie. Rządowa Biała Lista podatników VAT niestety nie jest aktualnie opracowana pod potrzeby dużych firm, które dziennie weryfikują tysiące firm i chcą robić to szybko i bez wymuszonych przerw.

Dzięki Data Integrator możesz sprawdzić setki numerów kont bankowych lub numerów NIP za jednym razem w kilka minut. Co więcej, możesz sprawdzić status VAT na dowolny dzień w przeszłości dla setek numerów NIP lub numerów kont bankowych. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz zasoby ludzkie, a także uniknąć kar i sankcji.

Wypróbuj moduł Biała Lista w Data Integrator

Zapewnij sobie dostęp do danych, które udostępnia Wykaz Podatników VAT. Biała Lista kont bankowych to jedyne wiarygodne źródło danych o numerach rachunków bankowych Twoich kontrahentów oraz informacji o ich aktualnym i historycznym statusie VAT. Ogranicz ryzyko biznesowe w swojej organizacji i sprawdź jakie możliwości daje platforma danych Data Integrator. Zapewniamy dostęp do platformy zarówno www, jak i za pośrednictwem API.