Monitoring firm w Data Integrator

Monitoruj zmiany w CEIDG, KRS, MSiG

Twoja działalność biznesowa wymaga tego, aby monitorować zmiany w CEIDG i KRS dotyczące Twoich klientów B2B? A może interesuje Cię monitoring upadłości konsumenckich w MSiG? Wszystkie te funkcje znajdziesz w module Monitoring firm w profesjonalnym narzędziu do oceny ryzyka Data Integrator. Moduł pozwala automatycznie weryfikować czy nie nastąpiła np. zmiana adresu firmy lub składu zarządu.

Uruchom automatyczny monitoring firm w Data Integrator i śledź zmiany w CEIDG, KRS, MSiG

Standardowy monitoring firm przez pracownika działu ryzyka, w tym monitoring wszelkich istotnych zmian rejestrowych w Krajowym Rejestrze Sądowym, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz w Monitorze Sądowym i Gospodarczym wiąże się z przymusem poświęcania cyklicznie dużych ilości czasu na manualne sprawdzanie tych rejestrów. Zwiększa to ryzyko przegapienia ważnych informacji, takich jak nowe upadłości konsumenckie, restrukturyzacja firm czy zmiana adresu firmy. W przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw, które muszą monitorować w ten sposób nawet tysiące kontrahentów, jest to zadanie angażujące wielu pracowników.

Poszukujące sposobu na oszczędność czasu i zasobów ludzkich oraz lepsze zarządzanie ryzykiem w firmie nowoczesne działy compliance KYC KYB stawiają na automatyzację. Takie korzyści zapewnia dostęp do modułu Monitoring firm, osób i ksiąg wieczystych Data Integrator.

Monitoring firm w KRS, CEIDG i MSiG - szczegóły usługi i rodzaje śledzenia zmian rejestrowych

Działanie narzędzia Data Integrator jest bardzo intuicyjne - po zalogowaniu wystarczy wybrać rodzaj danego monitoringu (tj., które zmiany w CEIDG, KRS i MSiG chcesz na bieżąco śledzić), a następnie dodać numer NIP lub załadować plik z tysiącami numerów rejestrowych firm. Gdy tylko nastąpi zmiana adresu firmy, zmiana w strukturze właścicielskiej czy jakakolwiek inna aktualizacja danych rejestrowych kontrahenta w oryginalnym źródle, odpowiednie powiadomienie o zmianie otrzymasz wprost na wyznaczonego przez siebie adres e-mail.

Uruchomiony przez Ciebie w Data Integrator automatyczny monitoring firm może obejmować:

  • Monitoring statusu firmy (w KRS i CEIDG)
  • Monitoring upadłości firm (w MSiG)
  • Monitoring likwidacji (w MSiG)
  • Monitoring restrukturyzacji (w MSiG)
  • Monitoring osób w zarządzie (w KRS)
  • Monitoring kapitału zakładowego (w KRS)
  • Monitoring adresu firmy (w KRS i CEIDG)

Likwidacja firmy, restrukturyzacja firmy czy kapitał zakładowy, który ulega zmniejszeniu, to ważne informacje gospodarcze dla firm. Moduł Monitoring firm w Data Integrator pomaga szybko i łatwo dotrzeć do tego typu danych o polskich firmach. W narzędziu można włączyć monitoring dowolnych spółek, które są zarejestrowane w KRS (spółka komandytowa, spółka akcyjna, spółka partnerska i inne), a także monitorować jednoosobowe działalności gospodarcze pod kątem zmiany w CEIDG.

Z Data Integrator możesz też monitorować upadłości konsumenckie w MSiG, nowe firmy w KRS

Monitoring Upadłości konsumenckie w MSiG

Nasz automatyczny monitoring codziennie sprawdza nowe upadłości konsumenckie ogłaszane w MSiG i porównuje opublikowane dane z załadowaną przez Ciebie listą osób. W obrębie jednego monitoringu upadłości konsumenckich możesz monitorować aż do 20 000 osób i zakładać dowolną liczbę kolejnych monitoringów, podzielonych w praktyczny dla Twojej firmy sposób. Tak samo jak w przypadku monitoringu firm, możesz skorzystać z opcji informowania tylko o nowych zmianach w MSiG lub otrzymywać na wskazany adres e-mailowy codzienny status monitoringu.

Monitoring Nowe firmy w KRS

W module Monitoring firm w narzędziu oceny ryzyka Data Integrator, możesz także monitorować podmioty gospodarcze, które właśnie zostały zarejestrowane w KRS. Wystarczy wybrać numer PKD (główny oraz dodatkowe kody działalności), czyli tj. interesującą Twoją firmę branżę, a gdy tylko w KRS pojawią się nowe firmy, na Twój e-mail przyjdzie stosowne powiadomienie. Zebrane w ten sposób leady B2B i możliwość dotarcia do nowych, potencjalnych klientów jako pierwszym, pomagają zwiększyć przewagę konkurencyjną organizacji.

Automatycznie śledzenie zmiany w CEIDG, KRS, MSiG i rejestrze ksiąg wieczystych jako wsparcie dla działów ryzyka

Zakładanie monitoringów w Data Integrator niweluje raz na zawsze konieczność manualnej, żmudnej i często mało efektywnej bieżącej weryfikacji firm i osób. Jest to szybka i łatwa automatyzacja procesów biznesowych i zadań osób odpowiedzialnych w firmach za ocenę ryzyka i czuwanie nad bezpieczeństwem portfela obecnych kontrahentów. Włączając monitoring firm w KRS i CEIDG, monitoring upadłości konsumenckich czy ksiąg wieczystych uwolnisz zasoby ludzkie - codzienna weryfikacja kontrahentów odbywać się będzie automatycznie, a pracownik wkroczy dopiero, gdy otrzyma alert o niepokojącej, zagrażającej interesom Twojej organizacji zmianie.

Poza oczywistą korzyścią jaką jest oszczędność czasu pracowników, automatyczny monitoring firm poprzez Data Integrator przynosi również i inne korzyści. Ryzyko biznesowe jest dzięki niemu niższe - prawdopodobieństwo nie dostrzeżenia zmiany w CEIDG, KRS czy MSiG znacząco maleje. Nasza technologia i algorytmy są bowiem bardzo dokładne.

Wypróbuj moduł Monitoring firm w Data Integrator

Usprawnij zarządzanie ryzykiem biznesowym w swoim przedsiębiorstwie dzięki automatyzacji, ktorą zapewnia platforma danych Data Integrator. Likwidacja firmy w KRS czy zmiany w CEIDG Twoich kontrahentów zostaną w mig odnotowane, podobnie nowe upadłości konsumenckie, zmiana adresu firmy czy wielkość kapitału zakładowego. Wypróbuj nasze rozwiązanie i dołącz do grona zadowolonych klientów.