API Biała Lista

Dane z Wykazu Podatników VAT

Poszukujesz zwinnego API dla biznesu, dzięki któremu weryfikacja kontrahenta VAT w rejestrze Biała Lista rachunków bankowych nie jest ograniczona limitem zapytań? Oferowane przez nas API Biała Lista pozwala sprawdzić tysiące numerów NIP i kont na 5 różnych sposobów, których funkcjonalność z pewnością doceni Twój dział finansów i księgowości. Zapewniamy dane zgodne z aktualnym stanem bazy Wykazu Podatników VAT Ministerstwa Finansów.

Poznaj API Biała Lista dla biznesu, bez limitu, zdolne sprawdzić nawet 15 tys. NIP w godzinę

Rejestr Biała Lista (oficjalna nazwa: Wykaz Podatników VAT) zawiera zarówno dane o podatnikach zarejestrowanych, jak i niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do wykazu. Co istotne, należyta weryfikacja kontrahenta VAT, nie może obyć się bez tego źródła, choć oficjalne rządowe API Biała Lista ogranicza polskie firmy limitem 300 zapytań na dobę. Duże organizacje, przeprowadzające tysiące transakcji, to ograniczenie naraża na znaczne koszty w postaci utraty prawa do odliczenia 23% VAT oraz nałożenia na nie szeregu kar.

Wyeliminuj ryzyko utraty prawa do odliczenia VAT bez znacznych kosztów automatyzacji. Stworzone dla biznesu API Biała Lista Transparent Data pozwala zweryfikować dane z Wykazu Podatników VAT szybko i bez limitu. Dzięki temu rozwiązaniu sprawdzisz nawet 15 tysięcy firm w godzinę. Wysokie SLA 99% i pełna aktualność danych to obietnice, które spełniamy w praktyce.

5 wygodnych metod API Biała Lista rachunków bankowych na 5 obowiązków księgowości i finansów

Stanowiąca czasochłonny obowiązek działów finansowych i księgowych weryfikacja kontrahentów na Białej Liście sprowadza się w większości firm do:

 • Sprawdzenia czy firma, której wystawiamy fakturę jest aktywnym podatnikiem VAT;
 • Sprawdzenia czy kontrahent podał właściwy numer konta (zarejestrowany na Białej Liście);
 • Szybkiej kontroli czy przelewy kontrahentów B2B wyszły lub wyjdą w zgodzie z obowiązkiem należytej staranności w VAT, czyli masowego sprawdzenia zgodności setek lub tysięcy par numerów NIP i numerów kont bankowych na Białej Liście;
 • W razie namierzenia niezgodności (tj. wykonania transakcji na dane, które nie widnieją na Białej Liście), sprawdzenia właściwości Urzędu Skarbowego i dokonania w nim zgłoszenia, które zabezpiecza organizację przed utratą prawa do odliczenia VAT;
 • Sprawdzenia w jakich bankach kontrahent VAT ma konta rozliczeniowe.

W odpowiedzi na właśnie te potrzeby, nasze API Biała Lista daje 5 funkcjonalnych sposób wyszukania informacji:

 • Metodę API Status płatnika VAT

  pozwalającą na weryfikację czy kontrahent jest czynny, zwolniony, niezarejestrowany jako płatnik VAT. Co ważne, nasze API pozwala sprawdzić nie tylko status VAT na dzień dzisiejszy, ale też na dowolny dzień wstecz;

 • Metodę API Biała Lista Weryfikacja NIP/Konto

  sprawdzającą zgodność par numerów NIP i numerów rachunków bankowych (zwrotnie Klient otrzymuje uzupełnioną kolumnę TAK/NIE -w ten sposób szybciej mu namierzyć niezgodności);

 • Metodę API Biała Lista Przynależność NIP

  sprawdzającą numery kont bankowych po numerze NIP;

 • Metodę API Biała Lista Przynależność rachunku

  sprawdzającą zarejestrowany NIP po numerze konta bankowego;

 • Metodę API Biała Lista Właściwy US

  pozwalającą sprawdzić adres Urzędu Skarbowego kontrahenta po jego numerze NIP.

W naszym API Biała Lista dla biznesu znajdziesz 100% tych samych rekordów co w Wykazie Podatników VAT

Jako dostawca informacji gospodarczej zrzeszony w FEBIS i Związku Przedsiębiorstw Finansowych, gwarantujemy, że w naszym API Biała Lista dla biznesu znajdziesz wszystkie dane (100% tego co jest w rządowym Wykazie Podatników VAT), aktualne i w pełni wiarygodne. Zyskasz też całkowicie bezwysiłkowo konieczne w księgowości i finansach odpowiedzi i przyspieszenie procesów.

Decydując się na API Biała Lista wyeliminujesz ryzyko finansowe związane z utratą prawa do odliczenia VAT i poniesieniem odpowiedzialności solidarnej. Nasze rozwiązanie ułatwia wyszukiwanie adresu Urzędu Skarbowego, właściwego dla sprawdzanego kontrahenta. Przydaje się też na co dzień do weryfikacji statusu VAT oraz zbierania niezbędnej dokumentacji, którą nierzadko trzeba przedstawić fiskusowi. Tworząc dokumentację poprawnie wykonanych procedur, zabezpieczasz interesy swojej firmy.

API Biała Lista to automatyzacja weryfikacji NIP i rachunków bankowych, która się opłaca

Co da Twojej organizacji specjalistyczne API Biała Lista bez limitów i z funkcjonalnymi sposobami zadawania pytań o kontrahenta? Obniżysz koszty operacyjne - zyskasz automatyzację pracy, więc nie będziesz potrzebować dodatkowych pracowników w dziale księgowości i finansów. Dane z Białej Listy będą wiarygodne i dostarczone na czas. Jeśli Twoja organizacja przeprowadza dużo transakcji, taka automatyzacja weryfikacji kontrahenta VAT się opłaca.

Działom finansowym, na których spoczywa obowiązek przeprowadzenia procedur KYC klientów B2B, polecamy również nasze API Sprawozdania finansowe. Dzięki niemu zyskają w szybki sposób zarówno całe paczki oryginalnych dokumentów z eKRS, jak i ujednolicone dane ze sprawozdań finansowych, które łatwo przeanalizować w plikach xls.

Wypróbuj API Biała Lista Transparent Data

API Biała Lista rachunków bankowych pozwala sprawdzać nawet do 15 tysięcy podmiotów w godzinę. Takie rozwiązanie odciąża działy księgowe, które bez dostępu do nowoczesnej technologii, bywają przeciążone natłokiem zadań. Manualna weryfikacja kontrahenta VAT na Białej Liście to niepotrzebne ryzyko, które możesz ograniczyć. Naszego API Biała Lista nie dotyczy limit dziennych sprawdzeń.

Przyspiesz weryfikację kontrahenta VAT z API Biała Lista