API Raport Oceny Ryzyka

Konkretne dane do konkretnych procesów KYC KYB

Poznaj profesjonalny raport o firmie stworzony przez Transparent Data dla pracowników działów compliance KYC KYB. Znajdziesz w nim najważniejsze informacje gospodarcze o polskich firmach przetworzone w taki sposób, że ocena ryzyka i odnalezienie punktu cut-off zajmuje nie godziny, a minuty. Dzięki niemu czasochłonna zazwyczaj weryfikacja kontrahenta i wstępny wywiad gospodarczy zostaną sprawnie zautomatyzowane w efektywny, pozbawiony manualnych błędów sposób.

Ten specjalistyczny raport o firmie sprawia, że ocena ryzyka może zająć mniej niż minutę

Raporty handlowe, które nazwaliśmy Raportami Oceny Ryzyka, powstały we współpracy z naszymi Klientami, firmami podobnymi do Twojej. Wyróżnione w nim pola pozwalają skrócić czas potrzebny na decyzję o podjęciu współpracy do 1 minuty analizy. Zajmują zaledwie kilka stron, ale ich wyróżnikiem jest fakt, że zebrane w nich informacje gospodarcze o firmach z Polski zostały precyzyjnie przetworzone.

Czasochłonna zazwyczaj ocena ryzyka biznesowego sprowadza się dzięki tym profesjonalnym raportom o firmach do przeskanowania listy prostych odpowiedzi TAK lub NIE. Na przykład, TAK, jest to młoda firma, która istnieje krócej niż rok, TAK, status biznesowy podmiotu gospodarczego jest aktywny, albo NIE, członkowie zarządu nie są osobami PEP ani nie występują na listach sankcyjnych. Tak opracowany raport o firmie sprawia, że weryfikacja kontrahenta przebiega kilkanaście a nawet kilkadziesiąt razy szybciej niż zazwyczaj.

Treściwy lecz krótki specjalnie, bo odpowiada na konkretne pytania credit risk managerów i specjalistów oceny ryzyka

Treściwe i jednocześnie krótkie raporty handlowe dostępne po API Raport Oceny Ryzyka stanowią szybką odpowiedź na podstawowe pytania, które zadaje sobie każdy analityk, credit risk manager czy pracownik działu compliance KYC KYB, gdy ocenia wiarygodność potencjalnego kontrahenta.

Przykładowe pytania, na które odpowiadają nasze specjalistyczne raporty handlowe dedykowane wstępnej weryfikacji firm i podstawowym procedurom compliance KYC KYB to m.in.:

 • Czy to młoda firma?
 • Jakie jest prawdopodobieństwo upadłości firmy w ciągu najbliższego roku?
 • Jaki jest jej kapitał zakładowy i czy ostatnio został obniżany?
 • Czy nastąpiła zmiana przedmiotu działalności?
 • Jak często zmienia się zarząd przedsiębiorstwa?
 • Jaki jest wiek członków zarządu?
 • Czy znany jest beneficjent rzeczywisty?
 • Czy właściciele firmy widnieją na listach PEP lub listach sankcyjnych?
 • Za jakie lata podmiot złożył sprawozdania finansowe?
 • Jak wyglądają najważniejsze dane finansowe z ostatnich lat?
 • Czy firma ma wierzytelności i jakie są ich kwoty?
 • Czy firma widnieje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, na liście ostrzeżeń KNF?
 • Czy podmiot był przedmiotem decyzji UOKiK?

Odpowiedziami na pytania z raportów są przetworzone dane gospodarcze zgodne z aktualnym stanem oficjalnych rejestrów KRS, CEIDG, MSiG, GUS, KNF, UOKiK, CRBR, Białej Listy, VIES, FTS, prywatnych giełd wierzytelności, list sankcyjnych i baz PEP.

Jak API Raport Oceny Ryzyka zwraca dane? Wygodnie, w PDF lub JSON

Korzystając z API Raport Oceny Ryzyka technologicznie agregowane przez nas dane gospodarcze możesz pobrać albo jako gotowy raport o firmie w formacie PDF albo dane w formacie JSON. W tej drugiej opcji, dane te mogą od razu w sposób zautomatyzowany zasilić wewnętrzne oprogramowanie do zarządzania ryzykiem, które posiada Twoja organizacja.

Źródłami danych poszczególnych sekcji raportów o firmach są doskonale znane polskie rejestry handlowe i bazy danych gospodarczych:

 • Dane podstawowe w tym kontaktowe i finanse: KRS, MSiG, CEIDG, REGON
 • Zarząd, właściciele: KRS, PEP, Listy sankcyjne
 • Długi: KRS i giełdy długów
 • Inne: Rejestr Podatników VAT, KNF, UOKiK, VIES, FTS

Szybka ocena ryzyka dla KYC KYB, czyli korzyści jakie daje raport o firmie od Transparent Data

Nasze Raporty Oceny Ryzyka pozwolą Twojej organizacji na sprawne identyfikowanie ryzyka biznesowego i natychmiastowy, nawet automatyczny scoring kontrahentów B2B. Wstępna weryfikacja firmy może bowiem zakończyć się już po zebraniu trzech odpowiedzi “NIE” w najważniejszych zdaniem Twoich działów compliance KYC KYB sekcjach dokumentu. Dzięki temu analitycy danych nie będą zmuszeni poświęcać wiele czasu sprawozdaniom finansowym firmy czy strukturze właścicielskiej - wystarczy szybki rzut oka na poszczególne informacje o firmie udostępniane poprzez te specjalistyczne raporty handlowe.

Klienci Transparent Data, którzy korzystają z API Raport Oceny Ryzyka, doceniają przystępność prezentowanych danych. Dane są dostarczane w sposób ustrukturyzowany.

Mądre zarządzanie ryzykiem i automatyzacja procesów compliance KYC KYB za sprawą API

Interfejsy Programowania Aplikacji, czyli API, to doskonałe rozwiązania dla firm, dla których transformacja cyfrowa i data management muszą iść w zgodzie z rygorystycznymi regulacjami i wysoką dbałością o bezpieczeństwo. Jako członek prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia dostawców danych biznesowych FEBIS, członek polskiego ZPF i firma uznawana za eksperta w wąskiej dziedzinie otwartych danych, nieustannie dbamy o to, aby nasze API Raport Oceny Ryzyka stanowiło najlepszy na rynku produkt KYC KYB.

API Raport Oceny Ryzyka to nie tylko szybsza weryfikacja firm, ale przede wszystkim stały dostęp do aktualnych informacji rejestrowych wprost z oficjalnych źródeł. Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli Twojej organizacji zautomatyzować manualne procesy biznesowe, odciążyć działy compliance KYC KYB oraz zredukować koszty pozyskiwania danych, to API Transparent Data dla Ciebie.

Wypróbuj raporty o firmach z API Raport Oceny Ryzyka

Zapytaj o testowy dostęp do naszego API Raport Oceny Ryzyka, opisując swoje biznesowe potrzeby. Niech ten specjalistyczny raport o firmie sam Cię przekona, że ma potencjał usprawnić zarządzanie ryzykiem w Twojej organizacji. To API dla biznesu to jedno z naszych czołowych produktów, dzięki którym weryfikacja firmy i należyta staranność wykonywane przez działy oceny ryzyka, compliance, KYC KYB wchodzą na wyższy poziom efektywności i bezpieczeństwa.

Sprawdź o ile szybsza może być ocena ryzyka dzięki temu API dla biznesu