Blog

CEO Transparent Data Arek Hajduk jurorem hackatonu Datathon #OtwarteDane 2022

Zapraszamy do uczestnictwa w hackatonie o nazwie Datathon #OtwarteDane, który odbędzie się 2-3.04.2022 roku w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Jednym z jurorów konkursu będzie CEO Transparent Data Arkadiusz Hajduk. Wraz z nim prototypy aplikacji będą oceniać: Anna Gos, Joanna Duszota, Ewa Czumaj, Maciej Wójtowicz oraz Piotr Dobrzyński.

Zespoły składające się z 3-5 osób mogą się zarejestrować jako uczestnicy Datathonu #OtwarteDane za pośrednictwem oficjalnej strony wydarzenia. Konkurs jest organizowany przez Departament Zarządzania Danymi KPRM. W puli nagród znajduje się prawie 60 000 PLN oraz płatne staże w NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa).

Celem Datathonu #OtwarteDane 2022 jest opracowanie aplikacji, które będą mogły zostać wykorzystane m.in. przez osoby uchodźcze, przyjeżdżające do Polski. Będą to m.in. aplikacje, które pomogą znaleźć miejsca noclegowe, oferty pracy czy szkoły. Temat więc bardzo ważny, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa.

datathon_otwartedane_2022.jpg

W aplikacjach, które zostaną stworzone w ramach konkursu Datathon #OtwarteDane 2022, muszą zostać wykorzystane otwarte dane z portalu dane.gov.pl - jest to jeden z warunków uczestnictwa.