Blog

II edycja konferencji "Future is data Przyszłość to dane", 9.11.2021

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów po raz drugi organizuje konferencję "Future is data Przyszłość to dane". W tym roku, znów spotkamy się w formule online, tym razem, 9 listopada 2021 roku. Wydarzenie jest bezpłatne, a tematami kluczowymi będą otwarte dane, cyfryzacja rejestrów handlowych i ponowne przetwarzanie informacji publicznej.

Nasza firma technologiczna Transparent Data, jako uznany dostawca informacji gospodarczej na potrzeby polskiego biznesu, jest patronem społecznym konferencji. W wybitnym gronie prelegentów usłyszycie naszego CEO, Arkadiusza Hajduka, który podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat przetwarzania danych rejestrowych. Jego prelekcja, Jak cyfryzować polskie rejestry handlowe i otwierać kolejne dane, żeby było lepiej, a nie gorzej? rozpocznie się o godz. 13:30. Poza nim, wystąpią również eksperci do spraw cyfryzacji i otwartych danych w Polsce z KPRM, Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz GUS, przedstawiciele fundacji i przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem danych, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej.

Uczestnicy konferencji będą mieli przyjemność posłuchać wystąpień Anny Gos, Justyny Orłowskiej, Roberta Kroplewskiego, Gry Hasselbalch, Joanny Malczewskiej, Ewy Czumaj, Macieja Wójtowicza, Ligii Kornowskiej, Piotra Dobrzyńskiego, Damiana Iwanowskiego, Huberta Morawskiego, Sille Sepp, Anny Lytry, Xawerego Konarskiego, Zumrut Muftuoglu oraz Christiana Dcunha. Z relacją z tego wydarzenia możesz się zapoznać TUTAJ - otwarte dane, ciekawostki, cyfryzacja rejestrów - to i wiele więcej tematów zostało poruszonych.

ii-edycja-konferencji-future-is-data-przyszlosc-to-dane

Link do oficjalnej strony konferencji: TUTAJ

Zachęcamy do rejestracji na to wydarzenie, które będzie transmitowane na platformie PINE. Poniżej krótka instrukcja, dzięki której szybko zapiszesz się na konferencję i zyskasz możliwość aktywnego udziału w wydarzeniu (zadawanie pytań, interakcja z innymi uczestnikami).

Krok 1

Wejdź na stronę: https://app.pine.events

Krok2

Utwórz nowe konto na platformie lub zaloguj się na swoje istniejące konto.

Krok 3 Podaj kod wydarzenia: OPENDATA.

Po wprowadzeniu kodu wydarzenia zostaniesz zarejestrowany jako uczestnik konferencji. Wydarzenie będzie dostępne TUTAJ. Konferencję będzie można również obejrzeć bez rejestracji na portalu dane.gov.pl oraz na Facebooku organizatora.