Blog

Firma technologiczna Transparent Data na Mapie Polskiego Fintech 2022

Po raz kolejny z rzędu nasz data software house Transparent Data znalazł się na Mapie Polskiego Fintech 2022, którą tworzy redakcja serwisu Cashless.

Jako firma technologiczna specjalizujemy się w poddziedzinie Fintech, czyli w technologiach regulacyjnych RegTech. To z tego powodu zostaliśmy wyróżnieni w kategorii zarządzanie finansami przedsiębiorstw. Warto jednak wiedzieć, że jako dostawca danych dla banków i branży ubezpieczeń, wspieramy przede wszystkim wywiad gospodarczy, procedury AML KYC KYB oraz wszelkie działania typu weryfikacja kontrahenta. Służą temu nie tylko nasze raporty handlowe, ale i platformy danych, API oraz usługi programistyczne wspomagające automatyzację procesów biznesowych.

Mapa Polskiego Fintech 2022, która w tym roku zgromadziła informacje o rekordowej liczbie kilkuset fintechów działających na polskim rynku, została zaprezentowana 9 czerwca 2022 podczas corocznego wydarzenia Cashless Fintech Evening.

Poza mapą polskich firm z sektora Fintech redakcja serwisu Cashless jak co roku przygotowała również raport podsumowujący, w którym można znaleźć m.in. zbiorcze dane o liczbie fintechów w Polsce, informacje, w których regionach jest ich najwięcej, ilu pracowników zatrudniają, jakie mają przychody czy do jakich instytucji kierują swoje usługi i technologiczne rozwiązania.

Pełny raport i Mapę Polskiego Fintech 2022 znajdziesz TUTAJ